Vă rugăm să rețineți că puteți achiziționa doar unul dintre aceste produse.

Medicamente desemnate de categoria 2] *Bufferin Premium DX [produs din Sistemul de taxare a automedicației].

Puteți cumpăra fără a vă înregistra ca membru.

Livrare gratuită la cumpărături de peste 3.000 ¥

4903301303572

Medicamente desemnate de categoria 2] *Bufferin Premium DX [produs din Sistemul de taxare a automedicației].

Numărul articolului:4903301303572
Două tipuri de tablete disponibile.
Acest produs este un medicament desemnat de categoria 2. Vă rugăm să citiți cu atenție instrucțiunile de utilizare (contraindicații) și, dacă aveți întrebări, vă rugăm să vă adresați farmacistului dumneavoastră înainte de a lua în considerare achiziționarea.

starea stocurilor : În stoc
1.188 JPY (税込)
epuizat din stoc
数量
セルフメディケーション税制
  • Detalii produs

Linii directoare pentru livrarea produselor

Vă rugăm să rețineți că acest produs are nevoie de aproximativ 1 săptămână până la 10 zile de la comandă până la expediere.

Produse.

つらい頭痛に 速効・高い鎮痛効果(頭痛・熱)
解熱鎮痛薬

Medicamentele pot duce la probleme grave de sănătate în cazul în care dozajul și administrarea nu sunt respectate.
Citiți întotdeauna cu atenție instrucțiunile produsului înainte de utilizare și respectați doza și modul de administrare.
Chiar dacă doza și administrarea sunt respectate și utilizate corect, pot apărea efecte secundare.
În cazul în care se detectează orice anomalie, întrerupeți imediat utilizarea și consultați un medic sau un farmacist.

Note de utilizare.

Ce nu trebuie să faci ■■ Ce nu trebuie să faci ■■
(守らないと現在の症状が悪化したり、副作用・事故が起こりやすくなる)
1. nu ar trebui să fie luate de următoarele persoane
(1) Persoanele care au avut reacții alergice la acest produs sau la oricare dintre ingredientele sale.
(2)本剤又は他の解熱鎮痛薬、かぜ薬を服用してぜんそくを起こしたことがある人。
(ぜんそくを誘発する可能性があります)
(3) Copii sub 15 ani.
(4)医療機関で次の病気の治療や医薬品の投与を受けている人。
胃・十二指腸潰瘍、血液の病気、肝臓病、腎臓病、心臓病、高血圧、ジドブジン(レトロビル)を投与中の人。
(胃・十二指腸潰瘍、肝臓病、腎臓病の人は、その症状が悪化する可能性があります)
(血液の病気の人は白血球減少、血小板減少等を起こすことがあり、その症状を更に悪化させる可能性があります)
(心臓病の人は、心機能不全が更に悪化する可能性があります)(高血圧の人は、血圧が更に上昇する可能性があります)
(5)出産予定日12週以内の妊婦。
2.本剤を服用している間は、次のいずれの医薬品も服用しないでください
他の解熱鎮痛薬、かぜ薬、鎮静薬
3.服用前後は飲酒しないでください
(一般にアルコールは薬の吸収や代謝を促進することがあり、副作用の発現や毒性を増強することがあることから、重篤な肝障害があらわれることがあります)
4.長期連続して服用しないでください

■■Consulting ■■.
1.次の人は服用前に医師、歯科医師、薬剤師又は登録販売者に相談してください
(1) Persoanele aflate sub îngrijirea unui medic sau a unui dentist.
(2) Femeile însărcinate sau cele care par a fi însărcinate.
(3) Alăptare.
(4)高齢者。(一般に高齢者は、生理機能が低下しているため、副作用が強くあらわれることがあります)
(5)薬などによりアレルギー症状を起こしたことがある人。
(6)次の診断を受けた人又はその病気にかかったことがある人。
胃・十二指腸潰瘍、血液の病気、肝臓病、腎臓病、心臓病、高血圧、気管支ぜんそく(気管支ぜんそくを誘発することがあります)、
全身性エリテマトーデス(腎障害等のこの病気の症状が悪化したり、無菌性髄膜炎があらわれることがあります)、混合性結合組織病(無菌性髄膜炎があらわれることがあります)、潰瘍性大腸炎、クローン病(症状が悪化したとの報告があります)
2.服用後、次の症状があらわれた場合は副作用の可能性があるので、直ちに服用を中止し、この文書を持って医師、歯科医師、薬剤師又は登録販売者に相談してください。

Domeniu(e) relevant(e) - Simptome.

皮膚・・・発疹・発赤、かゆみ、青あざができる
消化器・・・吐き気・嘔吐、食欲不振、胃部不快感、胃痛、口内炎、胸やけ、胃もたれ、胃腸出血、腹痛、下痢、血便
精神神経系・・・めまい、眠気、不眠、気分がふさぐ
Cardiovascular - palpitații.
Respirator - dificultăți de respirație.
Altele - Vedere încețoșată, țiuit în urechi, umflături, sângerări nazale, sângerări ale gingiilor, dificultăți în oprirea sângerărilor, sângerări, dureri de spate, scăderea excesivă a temperaturii corpului, senzație de oboseală.

În cazuri rare, pot apărea următoarele simptome grave
Dacă se întâmplă acest lucru, solicitați imediat asistență medicală.

Denumirea simptomelor ... Simptome.
Șoc (anafilaxie) - Mâncărime a pielii, urticarie, voce răgușită, strănut, mâncărime în gât, dificultăți de respirație, palpitații și tulburări de conștiință imediat după administrarea medicamentului.

Sindromul cutanat al mucoasei oculare (sindromul Stevens-Johnson),
中毒性表皮壊死融解症、急性汎発性発疹性膿疱症・・・高熱、目の充血、目やに、唇のただれ、のどの痛み、皮膚の広範囲の発疹・発赤、赤くなった皮膚上に小さなブツブツ(小膿疱)が出る、全身がだるい、食欲がない等が持続したり、急激に悪化する。

消化器障害・・・便が黒くなる、吐血、血便、粘血便(血液・粘液・膿の混じった軟便)等があらわれる。

Disfuncție hepatică - febră, mâncărime, erupție cutanată, icter (îngălbenirea pielii și a albului ochilor), urină maro, letargie generală și pierderea poftei de mâncare.

Insuficiență renală - pot apărea febră, erupții cutanate, scăderea debitului urinar, umflături generalizate, letargie generalizată, dureri articulare (noduri dureroase) și diaree.

無菌性髄膜炎・・・首すじのつっぱりを伴った激しい頭痛、発熱、吐き気・嘔吐等があらわれる(このような症状は、特に全身性エリテマトーデス又は混合性結合組織病の治療を受けている人で多く報告されている。)。

Pneumonie interstițială - dificultăți de respirație sau dificultăți de respirație la urcatul scărilor sau la un efort mic, tuse uscată, febră etc., care pot apărea brusc sau pot persista.

Astm - respirație șuierătoare, șuierătoare sau dificultăți de respirație.

Anemie aplastică - vânătăi albastre, sângerări nazale, sângerări ale gingiilor, febră, piele și mucoase palide, oboseală, palpitații, dificultăți de respirație, senzație de rău și amețeli, hematurie etc.

Agranulocitoză - Debutul brusc al febrei mari, febră, durere în gât etc.

3.服用後、次の症状があらわれることがあるので、このような症状の持続又は増強が見られた場合には、服用を中止し、この文書を持って医師、薬剤師又は登録販売者に相談してください
便秘、口のかわき

4.服用後、体温が平熱より低くなる、力が出ない(虚脱)、手足が冷たくなる(四肢冷却)等の症状があらわれることがあります。
その場合は、直ちに服用を中止し、毛布等で保温し、この文書を持って医師、薬剤師又は登録販売者に相談してください

5.3~4回服用しても症状がよくならない場合は服用を中止し、この文書を持って医師、歯科医師、薬剤師又は登録販売者に相談してください

Indicații/efecte.

(1)頭痛・肩こり痛・月経痛(生理痛)・腰痛・関節痛・神経痛・筋肉痛・咽喉痛・歯痛・抜歯後の疼痛・打撲痛・ねんざ痛・骨折痛・外傷痛・耳痛の鎮痛
(2)悪寒・発熱時の解熱

Dozare și administrare

なるべく空腹時をさけて、服用間隔は4時間以上おいてください。
次の量を水又はぬるま湯にて服用してください。
Vârsta - Doza - Numărul de doze pe zi
成人(15才以上)・・・2錠・・・2回まで ただし、再度症状があらわれた場合には3回目を服用できます。

Sub 15 ani - nu luați.

Precauții legate de dozare.
(1) Respectați cu strictețe doza și administrarea.
(2)錠剤の取り出し方
錠剤の入っているPTPシートの凸部を指先で強く押して裏面のアルミ箔を破り、取り出してお飲みください
(誤ってそのまま飲み込んだりすると食道粘膜に突き刺さる等思わぬ事故につながります。)

Ingrediente/cantități

2錠中
有効成分・・・含量・・・はたらき
イブプロフェン・・・160mg・・・痛みをおさえるとともに、熱を下げます。
アセトアミノフェン・・・160mg・・・痛みをおさえるとともに、熱を下げます。
無水カフェイン・・・50mg・・・痛みをおさえる働きを助け、頭痛をやわらげます。
乾燥水酸化アルミニウムゲル・・・70mg・・・胃粘膜を保護し、胃が荒れるのを防ぎます。

添加物として、セルロース、ヒドロキシプロピルセルロース、乳酸、D-マンニトール、リン酸二水素K、二酸化ケイ素、ステアリン酸Mg、ポリビニルアルコール(部分けん化物)、タルク、酸化チタン、大豆レシチンを含有する。

Măsuri de precauție pentru depozitare și manipulare

(1) Depozitați într-un loc răcoros, uscat și ferit de lumina directă a soarelui.
(2) A nu se păstra la îndemâna copiilor.
(3)他の容器に入れ替えないでください(誤用の原因になったり品質が変わります)
(4)使用期限を過ぎた製品は使用しないでください
(5)変質の原因となりますので、服用なさらない錠剤の裏のアルミ箔に傷をつけないようにしてください。

[Alte informații în textul însoțitor].
バファリンには有効成分の異なる製品があります。
本品の解熱鎮痛成分はイブプロフェン、アセトアミノフェンです。
医師、歯科医師、薬剤師又は登録販売者に相談する場合は、イブプロフェン、アセトアミノフェンとお伝えください。

avertizare de siguranță

※指定第2類医薬品になります。
用法用量を守って正しくご使用下さい。

Detalii de contact.

お買い求めのお店又は下記にお問合せください
Centrul pentru clienți Lion Corporation
0120-813-752
受付時間 9:00~17:00(土、日、祝日を除く)

ライオン株式会社
1-3-7, Honjo, Sumida-ku, Tokyo 130-8644, Japonia

Pentru mai multe informații cu privire la Adverse Reaction Relief Scheme, consultați PMDA (Pharmaceuticals and Medical Devices Agency).
Apel gratuit 0120-149-931
Vă rugăm să verificați cu atenție numărul de telefon înainte de a-l forma.
Program de funcționare: 9:00 - 17:00 / luni - vineri (cu excepția sărbătorilor naționale și a sărbătorilor de sfârșit de an și Anul Nou)
E-mail: kyufu@pmda.go.uk.

Atenție (disclaimer) > Vă rugăm să citiți cu atenție.

Vă rugăm să citiți cu atenție instrucțiunile medicamentului înainte de utilizare.
Pentru întrebări ulterioare achiziționării, vă rugăm să contactați magazinul în care ați achiziționat produsul.